Trabzon’A Ne Zaman Gidilir?

Türkiye’nin en büyük 9. şehri olan Trabzon aynı zamanda Karadeniz’in Samsun’dan sonra 2. büyük şehridir. Durum böyle olunca şehirde yapılacak gidilecek görülecek pek çok şey bulunuyor. Şunu bilmesiniz ki Trabzon’a yılın hangi mevsiminde giderseniz gidin, farklı deneyimlerle dönme imkânına sahip oluyorsunuz. Yılın her ayı şenliklerle, eğlencelerle dolu Trabzon’da yazları yağmurlu, kışları ise sisli ve sert geçer. Ancak tüm bunları güzel hale getirmeyi başaran bir şehir Trabzon. Yaz için Trabzon gezisi planlıyorsanız yanınıza kalın kıyafetler ve mutlaka şemsiye almanızı öneririz. Zira yazın en sıcak zamanlarında bile yağmur bastırabiliyor. Yaz aylarında ortalama sıcaklığı 20 derecenin üzerinde olan şehirde kış aylarında sıcaklık 7 derecenin altına pek düşmemektedir. Yerli ve yabancıların en çok ziyaret ettiği zamanlar ise yaz aylarıdır. Yaz aylarında şehir cıvıl cıvıl hareketlenir, festivallerle şenliklerle dolup taşar. Kış aylarında da Trabzon gezisi tercih edebilirsiniz ancak bazı zamanlarda sis bastırdığını ve havanın daha da soğuduğunu belirtmekte fayda var.

İlkbaharda Trabzon Gezisi

Trabzon’a ilkbaharda gidilir çünkü bahar, Trabzon’da bir başka kutlanır. Hıdırellez gibi şenliklerle şenlenen şehrin kırsal bölgelerinde renk cümbüşü yaşanır. Çiftçiler, hasada hazırlanırken Trabzon çay bahçeleri mutlu insanlarla dolup taşar. Trabzon’da ilkbahar; anlatılmaz, yaşanır diyerek bu mevsimi bitiriyoruz.

Yaz Mevsiminde Trabzon

Trabzon, en çok yaz mevsiminde rağbet görür. Trabzon’da yazlar, gördüğünüz hiçbir yaz mevsimine benzemeyebilir. Güneşlendiğinizi sanırken bir anda bastıran yağmurla beraber ıslanabilirsiniz ama sonuçta bu yaz yağmuru! Trabzon’un en güzel dönemi, yaz mevsiminde yaşanır.

Sonbaharda Trabzon 

Trabzon’da sonbahar denilince ister istemez insanın içine bir hüzün çöker. Trabzon’da sonbaharı yaylalarda geçirin, sisle kaplı ormanları ve kahverengi tonlarını bir izleyin; ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Kışın Trabzon Gezisi

Trabzon’da kış mevsimi, soğuk olur ama o kadar da büyütülecek bir şey değildir bu. Bembeyaz örtüyle kaplı Uzungöl’e gidip de manzaranın seyrine dalınca ne soğuk kalır, ne de rüzgar!

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!
Bunları da okumak ister misiniz?

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018 - 2019 | Trabzonrehberim.com
SSL Certificates